Välkommen att ta del av mina högst personliga åsikter om det mesta i livet. Åsikter och ståndpunkter uttryckta här och av mig är alltså mina personliga. Politisk korrekthet är inte min melodi; däremot ironier, humor, tabuämnen, bombastiska inlägg och ibland rena provokationer kan läsas här. För de som önskar läsa enbart en helt seriös politisk blogg utan humor rekommenderas andra bloggar... All publicering sker med konstnärligt och/eller journalistiskt ändamål i enlighet med SFS 1998:204.
söndag 20 december 2009
Fjärde advent och det fjärde ljuset.
Donatellas kattungar, tre veckor gamla.Vi tenner fire lys i kveld og lar dem brenne ned
For lengsel, glede, håp og fred, men mest allikevel for fred
på denne lille jord, hvor menneskene bor
Den stora katten, eller tjockisen som vi har kallat honom, kommer att heta Klumpetines Armani. Andreas får titta närmare på honom på nyårsafton så kommer han nog att hålla med oss om att Armani passar kattgrabben utmärkt.
Jag ser bara tre! Har ni bränt upp den fjärde?
SvaraRaderaAh - förlåt! Jag trodde Du mente katterna!
SvaraRaderaKlem
MATS
Hej Mats.
SvaraRaderaDu är morsom (rolig) du:-).
Stor klem
Hej Margit!
SvaraRaderaGod fortsättning på julen!
Här kommer ett namnförslag Ragggsockan....den stora katten, den ser varm och skön ut sa Andreas
Kram Cattis
Hej Cattis.
SvaraRaderaDen stora katten, eller tjockisen som vi har kallat honom, kommer att heta Klumpetines Armani. Andreas får titta närmare på honom på nyårsafton så kommer han nog att hålla med oss om att Armani passar kattgrabben utmärkt.
Klem